Bieg Konopielki 2018


Bezpłatne badania krwi


Dane Kontaktowe
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny

ul.Plac Królowej Rodzin 1

16-061 Juchnowiec Kościelny

Tel:(85)7196-056

NIP:966-167-22-67

ok.juchno@wp.pl


Numer konta:
65 807400030000171720000010
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: instruktor
Lubie to
Linki
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
No i pożegnaliśmy rok 2012
No i pożegnaliśmy rok 2012

Pod koniec lutego dyrektorem Ośrodka Kultury został Krzysztof Sokólski. Wspólnie z Małgorzatą Kuczynko i gronem instruktorów przeprowadziliśmy prawdziwą burzę mózgów, analizując potrzeby, i naszych mieszkańców, i naszej instytucji. Owocem dyskusji były przedsięwzięcia, jakich nasza gmina dawno nie widziała.

Wymieniając najważniejsze imprezy 2012 roku nie sposób nie zacząć od Dni Ziemi Juchnowieckiej. Pod koniec lipca przeprowadziliśmy wydarzenie na niespotykaną wcześniej skalę. Dni trwały cały tydzień od 22 do 29 lipca. W tym czasie otworzyliśmy Domek Twórczości E. Redlińskiego. Był Przegląd Pieśni Folklorystycznej, Turniej Wędkarski, Piknik Teatralny, piłkarski mecz samorządowców z podlaskimi dziennikarzami, Ogólnopolski Turniej Petanque o Puchar Wójta, „0” Bieg Konopielki stanowiący zapowiedź wielkiej imprezy planowanej na maj 2013 roku. Były festyny, a nawet element kabaretowy podczas sesji Rady Gminy. Osiem dni, osiem imprez o różnym charakterze i tak naprawdę tylko nieliczni wiedzą, ile wysiłku włożyliśmy w ich organizację. Całość przedsięwzięcia znajdowała się na barkach praktycznie dwóch osób – Krzysztofa Sokólskiego i Małgorzaty Kuczynko, których od strony technicznej wytrwale wspierał Dariusz Zajkowski. Całe szczęście mogliśmy przy niektórych imprezach liczyć też na pomoc Przyjaciół Ośrodka. Ale i tak pod koniec lipca działaliśmy już na rezerwach możliwości, a potem długo dochodziliśmy do równowagi fizycznej oraz psychicznej. Lecz warto było, a na zbliżający się rok planujemy Dni Ziemi Juchnowieckiej w jeszcze bardziej spektakularnej formie!

Strzałem w dziesiątkę okazał się też pomysł organizacji turnieju Nasze Małe Euro. W czerwcu Polskę opanowała gorączka związana z mistrzostwami Europy. Piłkarze Franciszka Smudy nie zachwycili i nie przysporzyli kibicom wielkich emocji związanych ze swoimi występami. My jednak bawiliśmy się świetnie, a impreza „Nasze Małe Euro” została wyróżniona przez komisję konkursową Ministerstwa Sportu i Turystyki w projekcie „Moje Euro na Orliku”. Komisja przyznała naszemu turniejowi pierwsze miejsce w województwie podlaskim, co wiązało się także z grantem w wysokości 6000 zł. Chcemy się tutaj pochwalić, że „Nasze Małe Euro” było autorskim pomysłem Krzysztofa Sokólskiego. Nie zakończyłoby się jednak sukcesem, gdyby nie wspaniała pomoc dyrekcji i nauczycieli Zespołu Szkół w Kleosinie, którzy złożyli wniosek do udziału w ministerialnym konkursie.

W 2012 roku przeprowadziliśmy też wiele innych fajnych pomysłów. Na długo zapamiętany zostanie Gminny Dzień Dziecka w Lewickich z przejażdżką zabytkowym autokarem po okolicy. Fantastycznie rozwinęła się współpraca ze Stowarzyszeniem „Brończany Razem”. Współpraca zaowocowała - cieszącymi się dużym zainteresowaniem - imprezami kulturalnymi, rozrywkowymi i sportowymi, a z szefem Stowarzyszenia Wojciechem Litwiejko snujemy już kolejne ambitne plany.

Inna ważna rzecz, to fakt, że udało się uatrakcyjnić działalność warsztatową. Dzięki zaangażowaniu Zofii Szczytko rozwinęło się koło plastyczne. Grupa taneczna przyjęła nazwę „Fireballs” i zadebiutowała na publicznej scenie. Rozpoczęliśmy także nowe kierunki działań. Po latach przerwy powrócił do Ośrodka teatr. Warsztaty prowadzi ceniona w kraju poetka Teresa Radziewicz. Efekty jej pracy są błyskawiczne. Raptem po dwóch miesiącach prób zespół młodzieży ponadgimnazjalnej pod nazwą „Nieogarnięci” przygotował spektakl, który zakwalifikował się do finału prestiżowego Podlaskiego Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży. W 2012 roku rozpoczęły się także zajęcia Zumby. Warsztaty biją rekordy popularności, mimo że są płatne. Niestety, na organizację darmowej Zumby, póki co przynajmniej, nas nie stać. Zumba przyjęła się zwłaszcza w Kleosinie, gdzie świetlica przy Tarasiuka w końcu zaczyna tętnić życiem.

Skłamalibyśmy, gdybyśmy stwierdzili, że rok 2012 to tylko „ochy i achy”. Nie wszystko się udało. Były imprezy, po których oczekiwaliśmy więcej. Nie każda świetlica wiejska funkcjonuje, jak należy. Wiele do życzenia pozostawia stan techniczny naszych obiektów, a zwłaszcza głównej siedziby Ośrodka w Juchnowcu Kościelnym. Remonty wymagają dużych nakładów finansowych, a na pokaźne wydatki nie możemy sobie pozwolić. Ale szukamy możliwości pozyskania środków finansowych i wierzymy, że wkrótce spotkają nas dobre wiadomości.

Rok 2012 kończymy w pozytywnych nastrojach i z podniesioną głową. Zrobiliśmy co w naszej mocy, aby spełnić oczekiwania mieszkańców. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę, że nie wszystkich udało się zadowolić. Tych, którzy mają inną wizję działania Ośrodka zapraszamy do dyskusji. Jesteśmy otwarci na rozmowy. Natomiast wszystkim tym, którzy nas wspierali, serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę. Zatem, do siego roku Przyjaciele!