VII edycja Nagrody


Bezpłatne badania krwi


Dane Kontaktowe
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny

ul.Plac Królowej Rodzin 1

16-061 Juchnowiec Kościelny

Tel:(85)7196-056

NIP:966-167-22-67

ok.juchno@wp.pl


Numer konta:
65 807400030000171720000010
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: instruktor
Lubie to
Linki


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kulturalny Juchnowiec
Kulturalny Juchnowiec

Prace nad spektaklem trwały od stycznia. Reżyserią zajęła się Teresa Radziewicz. Pani Teresa jest też autorem przedstawienia, choć w tworzeniu scenariusza uczestniczyła cała grupa. Podczas prób było sporo zabawy, ale i mnóstwo pracy. Pojawiały się także chwile niepewności, jak zostanie odebrany nasz pomysł i czy trafimy w gusta publiczności. W sobotę okazało się, że nie zmarnowaliśmy czasu.

Cała sobota była szalona. Nasze aktorki już od południa szykowały fryzury, makijaże i stroje. Panowie mieli więcej luzu, zajęli się zatem przygotowywaniem sceny oraz sali widowiskowej. Potem zostało już tylko wyczekiwanie na publiczność i fundamentalnym stało się pytanie, czy ktoś w ogóle zechce nas oglądać. Pierwsze osoby zasiadły na widowni pół godziny przed spektaklem. Potem sala zapełniała się z każdą minutą, a o 20 nie było już praktycznie wolnego miejsca! Doszło do sytuacji, że mimo dostawek część widowni oglądała spektakl na stojąco.      

Nieoczekiwanie wysoka frekwencja jeszcze tylko podniosła w „Trylobicie” poziom tremy, który i tak był niesłychanie wysoki. Emocje, jakie nam towarzyszyły są nie do opisania. Ale za chwilę zaczęła się pierwsza scena, następnie druga i chyba daliśmy radę. Taki wniosek można przynajmniej wysnuć po reakcjach widowni i gorących recenzjach zaraz po spektaklu.

Wierzymy, że publiczność dobrze się bawiła i w imieniu całej grupy raz jeszcze dziękujemy za fantastyczne przyjęcie. Wiele osób pyta, czy zagramy ponownie. W zasadzie pytanie brzmi nie „czy zagramy”, a „kiedy znowu zagramy”. Termin kolejnego przedstawienia jest właśnie ustalany i jeśli tylko będzie znany od razu podamy go do wiadomości.    

I na koniec kilka zdań o samym spektaklu. Wciąż nie zdradzamy szczegółów, jednak możemy napisać, że rzecz toczy się na Olimpie, gdzie greccy bogowie i boginie nie narzekają na nudę. Co się dzieje?  Zeus się postarzał i… ciągle kursuje na Ziemię. Afrodyta z Artemidą biorą zatem sprawy w swoje ręce. Mają plan, ale misternie uknuta intryga wymyka się spod kontroli... Resztę będzie można wkrótce zobaczyć samemu.

 „TYLKO NIE ZENUŚ”

sztuka w jednym akcie, ale w dwunastu scenach

AUTOR: Teresa Radziewicz

REŻYSERIA: Teresa Radziewicz

OBSADA: Agnieszka Maliszewska, Marek Muszyński, Teresa Muszyńska, Anna Radziewicz, Grzegorz Radziewicz, Teresa Radziewicz, Krzysztof Sokólski, Zofia Szczytko, Agnieszka Więsław, Iwona Woźniuk, Agnieszka Zarachowicz.

EFEKTY DŹWIĘKOWE I ŚWIETLNE: Wojciech Litwiejko.

Grupa „Trylobit” działa w ramach warsztatów teatralnych prowadzonych przez Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny realizujący projekt „Kulturalny Juchnowiec”.