VII edycja Nagrody


Bezpłatne badania krwi


Dane Kontaktowe
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny

ul.Plac Królowej Rodzin 1

16-061 Juchnowiec Kościelny

Tel:(85)7196-056

NIP:966-167-22-67

ok.juchno@wp.pl


Numer konta:
65 807400030000171720000010
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: instruktor
Lubie to
Linki


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
W Ośrodku Kultury
W Ośrodku Kultury

Ksiądz Niewiński, tak charakteryzuje swoją książkę: – Treść wypełniają historie „nieokrzyczane”, by nie użyć słowa: nieznane – z naszej Juchnowieckiej Ziemi. Są to opowieści jej dotyczące lub z nią złączone, powstałe na bazie faktów, informacji, wiadomości odkrytych w archiwalnych zasobach, wybranych z dostępnych opracowań i pozyskanych drogą wywiadów.  W sukurs źródłom przychodzą dopowiedzenia, wnioski i nasuwające się hipotezy. Wszystko opowiada o czasach, miejscach, osobach, wydarzeniach, przedmiotach, obiektach przyrody, budowlach i paru innych jeszcze rodzimych uchowanych szczęśliwie lub ocalonych drobiazgach.  

Książka księdza Niewińskiego jest wyjątkowa. Jak i wyjątkowa jest postać autora. – Pozostaje pogratulować księdzu Stanisławowi jego pasji historycznej, wyrażającej się w trudzie cierpliwego i wnikliwego wyszukiwania śladów naszych lokalnych dziejów w archiwach i dostępnej literaturze. A przede wszystkim podziękować za wydobycie z naszej przeszłości owych spraw „nieokrzyczanych” a przecież cennych i znaczących dla naszego dzisiaj. Zwłaszcza zaś za przybliżenie postaci, którymi możemy się szczycić i od nich uczyć się życia – podkreśla Henryk Ciereszko, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Białostockiej, który zapowiedział swoją obecność podczas niedzielnego spotkania.

Dodajmy, że spotkanie poprowadzą dyrektor Ośrodka Kultury Krzysztof Sokólski oraz Marek Muszyński. Na zakończenie możliwy będzie zakup książki i uzyskanie autografu autora.