Bieg Konopielki 2018


Bezpłatne badania krwi


Dane Kontaktowe
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny

ul.Plac Królowej Rodzin 1

16-061 Juchnowiec Kościelny

Tel:(85)7196-056

NIP:966-167-22-67

ok.juchno@wp.pl


Numer konta:
65 807400030000171720000010
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: instruktor
Lubie to
Linki
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
III Bieg Konopielki
III Bieg Konopielki

Przed nami trzecia edycja biegu. Biegu, który zyskał już bardzo wielu sympatyków w rozmaitych częściach kraju. Liczymy, że ponownie spotkamy się z zawodnikami, którzy znaleźli czas na wizytę w naszej gminie rok i dwa lata temu. Tych wszystkich, którzy o Biegu Konopielki tylko słyszeli możemy zapewnić, że nie będą żałować swojej wyprawy do malowniczego Juchnowca oraz Frampola.

Nie boimy użyć się słów, że nasza impreza jest wyjątkowa. Wyjątkowość bierze się głównie z klimatu, atmosfery i połączenia elementów sportu i kultury. Sama nazwa biegu nawiązuje do słynnej powieści Edwarda Redlińskiego „Konopielka”. Poza rywalizacją sportową organizatorzy przykładają wielką wagę właśnie kulturze, a w szczególności literaturze, stąd spotkanie we Frampolu – magicznym miejscu gdzie urodził się i tworzył Edward Redliński, patron mentalny całego przedsięwzięcia. We Frampolu proponujemy zawodnikom m.in. zwiedzanie Domku Twórczości E. Redlińskiego oraz udział w losowaniu nagród, jakimi są książki. Zapraszamy też na koncert muzyczny i delektowanie się wspaniałymi widokami oraz krajobrazami.

Z kolei na sportową stronę Biegu Konopielki składa się rywalizacja na trzech dystansach – bieg główny na 10 km, bieg familijny (startują rodziny w trzyosobowych składach) na 300 m oraz bieg z Vipami na 400 m. Jeśli chodzi o bieg główny, to z przyczyn organizacyjnych zmuszeni byliśmy wprowadzić limit zgłoszeń. Lista jest w stanie zmieścić 250 nazwisk. Zainteresowanie imprezą jest spore, zatem radzimy nie zwlekać z zapisami.

Szczegóły dotyczące zasad udziału w imprezie, pakietów startowych i opłat znajdziecie Państwo w Regulaminie Biegu Konopielki. Zachęcamy do lektury, a w razie wątpliwości służymy pomocą i odpowiemy na każde pytanie. Zapraszamy też na stronę www.biegkonopielki.pl (między innymi tam umieszczony jest formularz zgłoszeń) oraz facebookową odsłonę biegu.

Jeszcze raz zapraszamy 23 maja do Juchnowca i zachęcamy, aby już dzisiaj zapisywać się na bieg. Serdecznie pozdrawiamy. Niech moc Konopielki będzie z Wami!

Organizatorem III Biegu Konopielki jest Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny, współorganizatorem Urząd Gminy Juchnowiec Kościelny.