VII edycja Nagrody


Bezpłatne badania krwi


Dane Kontaktowe
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny

ul.Plac Królowej Rodzin 1

16-061 Juchnowiec Kościelny

Tel:(85)7196-056

NIP:966-167-22-67

ok.juchno@wp.pl


Numer konta:
65 807400030000171720000010
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: instruktor
Lubie to
Linki


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
I Biegu Konopielki
I Biegu Konopielki

Nie będziemy sami siebie oceniać. Kto był, ten widział, jak wygląda impreza i wystawi nam pewnie laurkę. Nie ukrywamy jednak, że ciepłe słowa i liczne pochwały, jakie spotkały nas w Juchnowcu i potem we Frampolu są ogromnie budujące. Za wszystkie serdecznie dziękujemy. Jeżeli jednak przytrafiły się w sobotę niedociągnięcia, za takowe przepraszamy.

Ogromnie cieszymy się, że mimo sobotniej ulewy na starcie biegu głównego stanęło blisko 130 zawodników i zawodniczek! W tym gronie najszybszy był Bogusław Andrzejuk z Białegostoku. Rywalizację kobiet wygrała Beata Lupa (Wilkowo Stare) i to ona została naszą Konopielką Anno Domini 2013, a przed odebraniem nagród oraz pucharu na jej głowie pojawił się specjalnie przygotowany na tę okazję wianek.

Dodajmy, że zwycięzcy biegu głównego otrzymali w nagrodę efektowne tablety. Kolejni zawodnicy wyjechali z Juchnowca ze specjalistycznymi zegarkami, nawigacjami samochodowymi, odtwarzaczami MP4 oraz sprzętem sportowym. Dodatkowo każdy zawodnik od razu na mecie otrzymał oryginalny, piękny medal, autorstwa miejscowej artystki Anny Radziewicz.

Fatalna aura nie odstraszyła także rodzin z dziećmi. W biegu familijnym wzięło udział kilkadziesiąt osób! Wygrali państwo Krawczuk z Hajnówki przed rodziną Bieryło z Juchnowca i Redlińskimi z Turośni Kościelnej.

Także Bieg z ViP-ami cieszył się powodzeniem. Triumfował zastępca komendanta Komisariatu Policji w Łapach, nadkom. Łukasz Głowacki przed burmistrzem Suraża Sławomirem Halickim i laureatem nagrody Pierścień Podskarbiego Włoszka Andrzejem Zieniewiczem. Dodajmy, że pan burmistrz Halicki pobiegł również na 10 km. W biegu familijnym oraz ViP dzielnie spisywał się także wójt gminy Juchnowiec Kościelny, Krzysztof Marcinowicz, choć do podium trochę mu zabrakło.

W Juchnowcu panowała fantastyczna atmosfera. Nie inaczej było we Frampolu, gdzie zawodnicy zwiedzili Domek Twórczości Edwarda Redlińskiego, biesiadowali przy regionalnych potrawach i wzięli udział w losowaniu nagród. Tymi nagrodami były głównie pięknie wydane książki, bo też jak wielokrotnie podkreślaliśmy Bieg Konopielki, to wyjątkowy bieg z literackim akcentem.

Na koniec zwracamy się zwłaszcza do tych osób, z którymi widzieliśmy się w sobotę. Wierzymy, że będziecie dobrze wspominać naszą imprezę. Wiele miesięcy pracowaliśmy, aby zawodnicy, goście i kibice zachowali w sercu Bieg Konopielki. Mamy nadzieję, że się udało i że za rok znowu spotkamy się w Juchnowcu. Zatem wyczekujcie na skrzynkach mailowych zapowiedzi odnośnie II Biegu Konopielki, a tymczasem dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i ufamy, że na długo zapamiętacie datę 25 maja 2013 r.

Wyniki na stronie www.biegkonopielki.pl