Bieg Konopielki 2018


Bezpłatne badania krwi


Dane Kontaktowe
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny

ul.Plac Królowej Rodzin 1

16-061 Juchnowiec Kościelny

Tel:(85)7196-056

NIP:966-167-22-67

ok.juchno@wp.pl


Numer konta:
65 807400030000171720000010
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: instruktor
Lubie to
Linki
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Podsumowanie 2017 roku
Podsumowanie 2017 roku

Trudno wymienić wszystkie działania przeprowadzone na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Wspomnijmy jednak przynajmniej kilka z nich, a zacznijmy od Biegu Konopielki. Bardzo nam zależało na majowej imprezie, bowiem Bieg Konopielki miał swój jubileusz. W Juchnowcu Dolnym i uroczym Frampolu spotkaliśmy się po raz piąty. Było to spotkanie wyjątkowe. Zmieniona trasa biegu na 10 km, cudowna, rodzinna atmosfera podczas podsumowania zawodów, wielki tort, muzyczny koncert, książki… To wszystko spowodowało, że o 5. Biegu Konopielki długo nie zapomnimy, a dla wielu spotkanie z Konopielką stanowi najciekawszą sportowo-kulturalną propozycję w regionie.

Połączonych elementów kultury i sportu nie brakowało również w lipcu podczas Dni Ziemi Juchnowieckiej 2017. I one miały szczególny charakter ponieważ połączone z 470. rocznicą powstania parafii juchnowieckiej oraz historią Ziemi Juchnowieckiej. Z tej okazji przygotowaliśmy wystawę „Stanisława Zachariaszewicza Włoszka ręką własną…”    Był też jarmark historyczny, koncert muzyki renesansowo-barokowej, wieczór autorski połączony z prezentacją wznowionego wydania książki księdza Stanisława Niewińskiego o historii Ziemi Juchnowieckiej. Było też dużo sportu – spartakiada sołecka o puchar wójta zakończona triumfem sołectwa Ignatki-Osiedle oraz bieg „Przybij Piątkę w Kleosinie” z udziałem m.in. gwiazdy sceny muzycznej MEZO , który po biegu wystąpił z energetycznym koncertem.

Kulturalne życie w naszej gminie tętniło przez cały rok. W styczniu spotkaliśmy się w Czerewkach na III Ekumenicznym Spotkaniu z Kolędą. W lutym organizowaliśmy Bal Karnawałowy podsumowujący Galę Nagród Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny „Pierścień Podskarbiego Włoszka”, a z nagrody cieszył się m.in. nasz zespół folklorystyczny „Koplanianki”. W marcu w Księżynie graliśmy w rodzinnym turnieju badmintona, a taneczne grupy Ośrodka Kultury świetnie się spisały, zostały dostrzeżone i otrzymały wyróżnienia podczas Festiwalu Tańca Nowoczesnego „City of Dance”, jaki odbył się w Białymstoku. W kwietniu rozstrzygnęliśmy Wielkanocny Konkurs z Kurczaczkiem. 3 maja zawitali do nas artyści sceny krakowskiej z koncertem „Witaj Majowa Jutrzenko”. W czerwcu zaczęliśmy wakacyjną akcję LATO OK, w której uczestniczyło około 1000 osób.  Sierpień zapamiętamy choćby dzięki Brończanom i piknikowi kulinarnemu z udziałem francuskiego mistrza kuchni Bruno Schneidera. We wrześniu Drużyna Konopielki zanotowała międzynarodowy debiut startując w półmaratonie w Wilnie. W październiku na naszą warsztatową mapę dołączyły Wojszki, a zajęcia prowadzone przez Ośrodek Kultury w różnych miejscowościach gminy z tygodnia na tydzień zbierały coraz większą frekwencję. W listopadzie wzruszaliśmy się podczas niepodległościowego spektaklu „Tylko Orły szybują wysoko” oraz bawiliśmy się na długo wyczekiwanej premierze spektaklu „Parostatek” teatralnej grupy dorosłych.  W grudniu rozstrzygnęliśmy konkurs „Moja Ojczyzna. Moja miejsce. 100 lat Niepodległej”.

To tylko niektóre z przykładów podjętych działań, które spotkały się z bardzo  ciepłym przyjęciem mieszkańców. Za wsparcie, zaangażowanie, miłe słowa jeszcze raz bardzo dziękujemy.  Tak, 2017 rok uznajemy za udany.