Bieg Konopielki 2018


Bezpłatne badania krwi


Dane Kontaktowe
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny

ul.Plac Królowej Rodzin 1

16-061 Juchnowiec Kościelny

Tel:(85)7196-056

NIP:966-167-22-67

ok.juchno@wp.pl


Numer konta:
65 807400030000171720000010
Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: instruktor
Lubie to
Linki
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
6. Bieg Konopielki

Bieg Konopielki, to dla wielu zawodników ulubiony punkt sportowo-rekreacyjnego kalendarza. To więcej, niż bieg. Tu zmaganie z czasem jest ważne, ale równie ważny jest klimat, który chłoniemy w Juchnowcu i okolicy oraz przepięknym Frampolu, gdzie urodził się i tworzył Edward Redliński, autor słynnej „Konopielki, do tytułu której nawiązuje nasza impreza.

Ze sportowego punktu widzenia najważniejszy jest bieg na 10 km.  Startuje – jak zawsze – w samo południe i prowadzi przez Juchnowiec Dolny. Zawodowcy walczą o atrakcyjne nagrody rzeczowe, amatorzy – o chwałę. Wcześniej zapraszamy do udziału w biegach towarzyszących – familijnym oraz z vipami. Rodzinna rywalizacja toczyć się w tym roku będzie według nieco zmienionych reguł. Startują – wspólnie z rodzicami dzieci w wieku do 13 lat. Nie nagradzamy miejsc, a warunkiem sklasyfikowania jest przekroczenie linii mety przez wszystkich członków rodziny jednocześnie. W biegu z vipami ścigamy się już o pozycje i puchary.

Po zakończeniu biegu głównego na 10 km jego uczestników zapraszamy do Frampola. Tam czeka poczęstunek składający się z dań kuchni regionalnej. Przygotowujemy również loterię, w trakcie której losujemy piękne książki. No i bawimy się przy koncercie muzycznym, zwiedzając międzyczasie Domek Twórczości E. Redlińskiego oraz podziwiając cudowną przyrodę.

Gorąco zapraszamy. Już teraz warto zapisać się na bieg i zarezerwować ostatnią sobotę maja. Ilość miejsc jest ograniczona. Rejestrację prowadzimy za pośrednictwem strony www.elektronicznezapisy.pl.