VII edycja Nagrody


Bezpłatne badania krwi


Dane Kontaktowe
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny

ul.Plac Królowej Rodzin 1

16-061 Juchnowiec Kościelny

Tel:(85)7196-056

NIP:966-167-22-67

ok.juchno@wp.pl


Numer konta:
65 807400030000171720000010
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: instruktor
Lubie to
Linki


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Grupa teatralna - Nieogarnięci

Grupa teatralna „Nieogarnięci” przygotowuje kolejne przedstawienie teatralne. Zobaczyć je będzie można niespełna za miesiąc na festiwalu teatralnym „Zwierciadła” w Białymstoku. W związku z przygotowaniami mamy też prośbę do naszych przyjaciół.
Tym razem Teresa Radziewicz odbiega nieco od formy poetyckiej i szykuje sztukę nawiązującą do prozy życia. Ale więcej nie zdradzimy. Niech scenariusz pozostanie niespodzianką. Festiwal „Zwierciadła” odbędzie się 18-19 marca w VII Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku. Wcześniej próbę generalną będzie można zobaczyć na scenie Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.
W związku z przygotowaniami mamy też małą prośbę do naszych przyjaciół i wszystkich tych, którym zależy na teatrze i kulturze. Potrzebujemy starych rekwizytów. Najbardziej zależy nam na skrzyniach mogących służyć za siedzenia. Jeśli ktoś posiada w swoich zasobach zniszczone nawet przedmioty i byłby skłonny je użyczyć prosimy o kontakt. Tel do Ośrodka Kultury – 85 719 60 56, mail ok.juchno@wp.pl.

II Otwarte Mistrzostwa Gminy Juchnowiec Kościelny w Scrabble
II Otwarte Mistrzostwa Gminy Juchnowiec Kościelny w Scrabble

Miłośników gier słownych zapraszamy na II Otwarte Mistrzostwa Gminy Juchnowiec Kościelny w Scrabble. Turniej odbędzie się w sobotę, 23 lutego w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym. Początek zmagań o godz. 10, a swoje umiejętności sprawdzić mogą tak młodzież, jak i dorośli.
W dobie elektroniki oraz komputerów scrabble trzymają się mocno i mają liczną rzeszę fanów. Liczymy, że miłośników tej popularnej gry nie zabraknie też w naszym ośrodku. Mistrzostwa mają charakter otwarty i mogą w nich wziąć udział osoby spoza naszej gminy. Start zapowiadają choćby zawodnicy z Łap. Liczymy, że i juchnowiecka gmina reprezentowana będzie przez sporą grupę graczy.

Czytaj więcej

IX Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej Open

W sobotę, 9 lutego w hali Zespołu Szkół w Kleosinie rozegrane zostaną IX Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej Open. Początek imprezy o godz. 15.
Siatkówka w naszej gminie stoi na wysokim poziomie. – Ten turniej jest w dużej mierze kontynuacją pracy w klasach sportowych. Ale do zawodów może zgłosić się każdy od 16 roku życia wzwyż. Rok temu wygrała choćby drużyna oldbojów – mówi Marcin Zawadzki z Uczniowskiego Klubu Sportowego Kleosin, ceniony nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Kleosinie i jeden z głównych organizatorów imprezy.
Zawody mają charakter otwarty i są skierowane do mieszkańców juchnowieckiej gminy, a także osób pracujących lub uczących się na jej terenie. Do rozgrywek można zgłosić maksymalnie 10 zawodników w drużynie (rocznik 1996 i starsi). Zgłoszenia do udziału w zawodach przyjmowane będą do soboty włącznie, a dokonywać ich można u nauczycieli wychowania fizycznego ZS w Kleosinie. System rozgrywek uzależniony jest od liczby zarejestrowanych zespołów.
Zawody organizują Uczniowski Klub Sportowy Kleosin i Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Juchnowcu Kościelnym. Patronat honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny, Krzysztof Marcinowicz.

Pierścień Podskarbiego Włoszka 2012
Pierścień Podskarbiego Włoszka 2012

Laureaci Nagród Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny „Pierścień Podskarbiego Włoszka 2012” - poetka Teresa Radziewicz i Maciej Szumski, właściciel firmy Plum.

Czytaj więcej

Wieczór Seniora
Wieczór Seniora

Wieczór Seniora w Kleosinie spotkał się z dużym zainteresowaniem i bardzo ciepłym przyjęciem ze strony uczestników. Seniorzy zadeklarowali, że z wielką ochotą przyjdą na kolejną imprezę. Wstępnie umówiliśmy się na 27 lutego.
Pierwszy Wieczór Seniora miał charakter zapoznawczy. Na początku każdy opowiedział kilka zdań o sobie, po czym przeszliśmy do zabaw integracyjnych. Wywołały one wiele śmiechu. Dużym zainteresowaniem – zwłaszcza wśród pań – cieszyły się tańce. Część taneczną fantastycznie poprowadziła Małgorzata Kuczynko. Po niej pałeczkę przejęła Zofia Szczytko odpowiedzialna za zajęcia plastyczne. Seniorzy zobaczyli pokaz orgiami i sami wykonywali m.in. kwiatki z gazet.

Czytaj więcej

XIV Powiatowym Przeglądzie Kolęd w Czarnej Białostockiej
XIV Powiatowym Przeglądzie Kolęd w Czarnej Białostockiej

Zespół Folklorystyczny „Koplanianki” uczestniczył w niedzielę w XIV Powiatowym Przeglądzie Kolęd w Czarnej Białostockiej. „Koplanianki” zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, zbierając gromie oklaski za swój występ.
„Koplanianki” zostały pochwalone przez jury za przygotowaną szopkę. Tu słowa podziękowania należą się zwłaszcza pani Małgorzacie Stasiewicz, bo to ona głównie przygotowała bożonarodzeniowy żłóbek. Nasz zespół dobrze wypadł również od strony wokalnej, a występ bardzo podobał się licznej publiczności.
Szykując wyjazd do Czarnej Białostockiej zaprosiliśmy na Przegląd dziecięcy zespół „Jarzębinki” Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym. „Jarzębinki” spisały się znakomicie, zbierając wiele pochlebnych recenzji.
Na zakończenie niedzielnej imprezy starsi i młodsi kolędnicy oddali się wspólnym tańcom oraz zabawie i w doskonałych nastrojach wróciliśmy do Juchnowca.
Wkrótce na stronie itv.juchnowiec.com.pl film z występu „Koplanianek” oraz „Jarzębinek”.

Wyjazd do kina Helios

W środę, 30 stycznia Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny organizuje wyjazd do białostockiego kina Helios na film "Ralph Demolka".

Wyjazd do kina "Helios" w galerii handlowej "Biała" organizowany jest w ramach prowadzonej przez nas akcji Ferie 2013. Do zimowej grupy dołączyć można w każdej chwili i każdy może też jechać do kina. Wystarczy wpłacić 15 zł i dostarczyć do Ośrodka Kultury zgodę rodziców na udział w wycieczce.

Wyjazd planowany jest ok. 10.45, a powrót ok. 14.

Serdecznie zapraszamy! Zapraszamy też na nasze zajęcia. W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek odbywać się będą w godz. 15.30-18. Na zakończenie, w piątek dla uczestników feryjnych zajęć organizujemy bal przebierańców.

Pracowicie rozpoczęliśmy 2013 rok
Pracowicie rozpoczęliśmy 2013 rok

Pracowicie rozpoczęliśmy 2013 rok, organizując w styczniu już kilka dużych imprez. To jednak tylko zapowiedź tego, co będzie działo się w kolejnych miesiącach. A będzie działo się bardzo wiele! Zobaczcie jakie mamy plany.
Rok rozpoczęliśmy od cieszących się ogromnym zainteresowaniem Jasełek, podczas których rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny „Żłóbek XXI wieku” oraz konkurs fotograficzny „Tak piękna jest nasza gmina”. Potem był piłkarski Turniej Noworoczny o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Zagrało pięć zespołów reprezentujących gminne miejscowości plus goście z Hajnówki. Impreza podbiła serca i wiele osób czeka już na kolejne turnieje.

Czytaj więcej

Rozpoczęliśmy zimowe ferie
Rozpoczęliśmy zimowe ferie

Pierwszego dnia były tańce, zabawy i wizyta przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej z Juchnowca, która zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Dzieci i młodzież zapraszamy na kolejne zajęcia. We wtorek spotykamy się o godzinie 15.30, a w środę o 14.
Staraliśmy się, aby program przygotowany przez Ośrodek Kultury na Ferie 2013 był atrakcyjny. Tych atrakcji nie zabrakło już podczas pierwszego spotkania. Małgosia Kuczynko fantastycznie poprowadziła zajęcia taneczne. Pani Zofia Szczytko przygotowała bardzo ciekawe zabawy ruchowe, a Anna Radziewicz kreśliła wszystkim portrety. Nasza grupa szybko znalazła wspólny język, opracowując kilkunastopunktowy regulamin, jaki będzie obowiązywał w trakcie zimowych spotkań.
W poniedziałek Ośrodek Kultury odwiedzili też strażacy, a ich wizyta przyjęta została z entuzjazmem. Pan Wojciech Szczytko z pasją opowiadał o trudnej pracy strażaka, demonstrował narzędzia wykorzystywane w akcjach z udziałem straży pożarnej. Mimo mrozu dzieci z wielką ochotą wyszły na zewnątrz, gdzie mogły z dumą zasiąść w wozie strażackim i sprawdzić jego wyposażenie.

Czytaj więcej

Ferie zimowe z Ośrodkiem Kultury
Ferie zimowe z Ośrodkiem Kultury

Spotkanie z policjantami, strażakami, praca z kamerą telewizyjną, wyjazd do białostockiego kina, karaoke i bal przebierańców – tak przedstawia się program na ferie zimowe przygotowany przez Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.
Dzieci i młodzież z terenu gminy nie będą narzekały na nudę. Ośrodek Kultury zaplanował codziennie kilkugodzinne atrakcyjne zajęcia. Oprócz warsztatów animacyjnych, czy plastycznych Juchnowiec odwiedzą ciekawi goście. O swojej pracy opowiedzą m.in. policjanci i strażacy. Podczas spotkań nie zabraknie tematyki bezpieczeństwa. Dzieci będą mogły też obejrzeć sprzęt, jakim posługuje się policja oraz straż pożarna.
W zimowym programie znalazły się również zajęcia kulinarne z babcią i dziadkiem, praca na profesjonalnym sprzęcie filmowym, czy zabawy w plenerze. Ferie w Juchnowcu zakończone zostaną wielkim balem przebierańców.
- Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Czytaj więcej

Noworoczny Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny
Noworoczny Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny

Olmonty wygrały Noworoczny Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. W finale Olmonty pokonały Hajnówkę. Trzecie miejsce zajął Kleosin, czwarte - Juchnowiec, piąte - Księżyno, a szóste - Huragan Brończany.
W hali Zespołu Szkół w Kleosinie zagrało 6 drużyn oldbojów. Pięć z terenu naszej gminy i zaprzyjaźniona ekipa z Hajnówki. Emocji było co niemiara, podobnie jak dobrej zabawy. Niektórzy zawodnicy wyszli poganiać za piłką po kilkuletniej przerwie w grze i treningach. Upływ czasu odbił się na formie, ale nikomu nie brakowało zaangażowania.

Czytaj więcej