Przybij 5 w Kleosinie


Bezpłatne badania krwi


Dane Kontaktowe
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny

ul.Plac Królowej Rodzin 1

16-061 Juchnowiec Kościelny

Tel:(85)7196-056

NIP:966-167-22-67

ok.juchno@wp.pl


Numer konta:
65 807400030000171720000010
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: instruktor
Lubie to
Linki
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
O nas

W Ośrodku Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny zatrudnione są osoby – dyrektor Krzysztof Sokólski, instruktor Teresa Muszyńska oraz instruktor Agnieszka Stasiewicz. Pracuje z nami również Małgorzata Matysewicz, ale aktualnie opiekuje się swoim synkiem :).
Wszystkim pracownikom pomaga oddane grono współpracowników. Wszyscy starają się, aby życie kulturalne gminy tętniło pełną parą.
Podstawowym zadaniem Ośrodka Kultury jest prowadzenie wielokierunkowej działalności rozwijającej i zaspakajającej potrzeby kulturowe mieszkańców. Naszym celem jest również promocja gminy. Swoje zadania realizujemy przede wszystkim poprzez organizację imprez kulturalnych oraz utrzymywanie stałych kół zainteresowań i warsztatów. Dużą wagę kładziemy na sport. Propagując zdrowy, aktywny tryb życia zachęcamy mieszkańców gminy do udziału w zawodach, turniejach i sportowej rywalizacji.
Utrzymujemy stałą współpracę z placówkami dydaktycznymi położonymi na terenie gminy: Zespołem Szkół im. ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym, Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie, Szkołą Podstawową im. błog. ks. Michała Sopoćki w Księżynie oraz przedszkolami.
Próbujemy uczynić z Ośrodka Kultury instytucję otwartą, przyciągającą osoby aktywne, lokalnych animatorów i organizacje pozarządowe. Wspólnie realizujemy ambitne projekty. Mamy na tym polu spore osiągnięcia. Organizowany przez nas od 2013 roku (w 2012 roku odbyła się „zerowa” promocyjna edycja) Bieg Konopielki wpisał się w kalendarz sportowych imprez w regionie i stał się jedną z wizytówek naszej gminy.
Na imprezy organizowane przez Ośrodek Kultury przyjeżdżają goście z Polski oraz z zagranicy .
Wspólnie prowadziliśmy działania m.in. z parafiami, Wydziałem Zarządzania Politechniki Białostockiej, Wydziałem Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, Regionalnym Towarzystwem Walki z Kalectwem, Katolickim Stowarzyszeniem „Civitas Christiana”, Stowarzyszeniem Polishart, Towarzystwem Przyjaciół Grodna i Wilna.
Współpraca przekracza granice Polski, dotyczy to choćby Towarzystwa Plastyków Polskich przy Związku Polaków na Białorusi oraz Stowarzyszenia Polaków Kiejdan na Litwie.
Utrzymujemy też doskonałe kontakty i wymieniamy się doświadczeniami z zaprzyjaźnionym z juchnowiecką gminą niemieckim Weidenbergiem.